אלבר אלבז הגשים את החלום הגדול!

 "אינני יכול לאשר שמלה, אם אני לא רואה את פניה של הדוגמנית, או את פניה של הלובשת" כך אמר, אלברט אלבז מעצב-על של בית LANVIN בפריז.
הוא מעצב ישראלי עובד מצליח ומתגורר בחו"ל.

רשימת ההצלחות ותאריו ארוכה מאוד. הנה חלק:

בשנת- 2005 קיבל אלבז את פרס מעצב האופנה הבינלאומי של השנה, מטעם מועצת – מעצבי האופנה של ארצות הברית‏‏‏.

שנת 2007 בחר הטיים מגזין באלבז כאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם‏‏‏.. ב-25 בינואר 2007 הוענק לאלבז אות לגיון הכבוד הצרפתי‏‏‏.

ב-2014 הוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד מאת הרויאל קולג' אוף ארט בלונדון.

אלבז נולד בשנת 1961 בעיר קזבלנקה במרוקו. כאשר היה בן 8 חודשים עלה לישראל יחד עם ארבעת אחיו והוריו, אשר התיישבו בעיר חולון. הוא סיים שירות סדיר בצה"ל. לאחר שחרורו, בין השנים 1982-1986, הוא למד בשנקר – בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב .

ביוני 1996 קיבל אלבז משרת מעצב בבית האופנה הצרפתי הידוע של גי לרוש (Guy Laroche). אלבז, שהיה עדיין אלמוני בעולם האופנה, לכד את תשומת לבו של מנהל בית האופנה של לרוש, רלף טולדנו, בציורי האופנה הנשית שלו. בעיצוביו הצליח אלבז לעדכן ולחדש את התצוגה של לרוש. בשנת 1998 עבר אלבז לעבוד בבית האופנה של איב סן-לורן שם עיצב בגדי נשים המוכנים לקנייה מן הקולב (להבדיל מבגדים הנתפרים במיוחד על פי הזמנה). אלבז בלט במשרה זו בכישרונו ועם פרישתו של איב סן-לורן מעבודה, הוא יועד להתמנות למעצב הראשי של בית האופנה. אולם, תוכנית זו לא יצאה לפועל לאחר שחברת גוצ'י רכשה את מותג הבגדים התפורים מראש של איב סן-לורן ואלבז פוטר ממשרתו לאחר שעיצב משך שלוש עונות בלבד.

אלבז עבר לעבוד משך תקופה קצרה בבית האופנה האיטלקי קריזיה (Krizia) ובחודש אוקטובר 2001 הוא מונה למנהל האומנותי של בית האופנה לנוון (Lanvin) בפריז. לנוון הוא אחד מבתי האופנה העילית הוותיקים והמוכרים ביותר, הפועל מאז שנת 1909. החברה נקנתה בשנת 2001 על ידי קבוצת משקיעים אשר יזמה את הצעת המשרה לאלבז.

עיצובי בגדיו הנשיים והקלים ללבישה של אלבז התחבבו על עיתונות האופנה המובילה בעולם המערבי. כך למשל, כתבה עליו עורכת האופנה רבת ההשפעה של ה-International Herald Tribune, סוזי מנקס: "…אלבז הוא יקירה של כל אישה. וזה כולל את ניקול (כמו בקידמן), קייט (כמו במוס), קלואי סביני, סופיה קופולה והרבה מאד כוכבי קולנוע עולים"‏‏‏[1], ואילו עורכת האופנה של ה-Independent הכתירה את דיווחה על תצוגת אביב-קיץ 2008 של בית האופנה לנוון בכותרת: "לנוון של אלבר אלבז – פשוט אלוהי"‏‏‏.

ערכה ברוריה דקל לימודי עיצוב אופנה

התקשרו עכשיו