קיץ 2008 כתבה מהתערוכה מאת ברוריה דקל עבור עיתון "ילקוט" טקסטיל ואופנה.

10675609_375053392650436_7897163152914151757_nאצל מרבית המעצבים המראה הדומיננטי, הוא מראה הילדה הקטנה והתמימה, שלא כילדת המותגים סטייל 2007 ההשראה באה משמלות ילדותן של המבוגרות שבינינו, שמלות עם פרחים קטנים, או דובדבנים רקומים, שמלות שאימהות וסבתות תפרו ורקמו ביד אוהבת. השמלות כל כך קטנות ולכן הן נקראות שמלות טוניקה.

גזרת ה-EMPIRE – רוב השמלות גזורות ומודגשות מתחת לחזה, ע"י רקמה או תכשיט בחלק התחתון הן גזורות בצורת A, גולשות בצורת פעמון או מכווצות. הרבה בדים מבריקים, רכים ונוקשים, מראה סקסי וזוהר.

הצבעים השולטים – הצבעים רכים, הרבה כחול ים, שמיים צהוב בוהק כאור החמה. מעט ורוד עדין, הצבעים הכהים כמו ירוק יער, סגול עמוק באו כאילו להבליט את הבהירים, צבעים מתאימים בהחלט לקיץ הלוהט בארצנו.

עליונים – עליונים קטנים וקצרצרים, מעל שמלות חשופות וקטנות כמובן. ז'אקטים מחויטים בגימור מושלם הופיעו דווקא עם מכנסיים קצרים ולוהטים.

מכנסיים – המכנסיים ארוכים. זורמים, רכים ונשיים, עשירים בבד. עם מותן מוגבהת. אפשר לומר שוב ושוב לצעירות הישראליות שנמוך, זה פסה, אבל זה לא יעזור. מכנסי הג'ינס לרוב בגזרת סיגר, לעתים נראו עדיין מכנסי הסקיני.

הדפסים – פרחים קטנים, משבצות גדולות, פסים, משיכות מכחול, הרבה צורות גיאומטריות.

ומה תלבשנה נשים שהמראה הילדותי יראה עליהן כבדיחה לא מוצלחת?!
שוב הרטרו מציל את המצב, ההשראה משנות השבעים והשמונים. שמלות – CHEMISIER (כותונת) מכופתרת לכל האורך, עם מותן מודגשת בחגורה רחבה שמלות קומפקטיות ולא עמוסות, עם זאת עדיין רומנטיות. שמלות נשיות עם מעט דרפה באזור החזה ולעיתים כקריצה בחצאית. הבדים רכים ונעימים ליום קיץ לוהט.

שמלות ערב – השמלות זוהרות, בבדי סטן אלסטיים ובוהקים, מעוטרות באבני סווארובסקי,רקמות השמלות גולשות עד לרצפה בשיק זוהר,אך לצידן צועדות בגאון הרבה שמלות ערב קצרות מאוד ועשירות לא פחות, בבדים רכים וגם בוויניל קשיח, מבהיק וזוהר .

לסיכום אפשר לומר שמצפה לנו קיץ לוהט, תרתי משמע. אין מהפכה של ממש, מלבד הבדים המדהימים, הטקסטורות, טכנולוגיית הטקסטיל היא הגורמת לכל הקולקציות להיראות זוהרות ועכשוויות..

על התערוכה:

תערוכת ה-פרט א פורטה בפריז, היא אחת מהחשובות בעולם. 41,737 קניינים/ מבקרים ביקרו בה . 1,550 מציגים, מכל העולם. השנה נוכחות חזקה של יפאנים ואמריקאים. גם הסינים היו שם כמובן. לצערי, רק 4 מציגים מישראל, ייצוג צנוע ביותר, זאת בניגוד גמור לפוטנציאל, לכישרונות ולעשייה בארץ. ה"אגודה לטקסטיל ולאופנה", שמה לה למטרה לעזור למעצבים מצליחים לפרוץ לשוק העולמי. בפרויקט מיוחד נאחל לה הצלחה.

התקשרו עכשיו